BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Pasowanie na czytelnika

Posłuchaj artykułu

Wydarzenie czytelnicze- Pasowanie na Czytelnika SP 38

W piątek 18 stycznia podczas uroczystości Pasowania na Czytelnika pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęcido grona młodychczytelników biblioteki szkolnej.Było to wydarzenie czytelniczew ramach bibliotecznego programu „Witamy w świecie książek”.

W części artystycznej uczniowie klasy 3a zaprezentowali bajkową inscenizację pt. „Szkoła w Smerfowym lesie” przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Wójcik. Tego dnia sala widowiskowa stała się smerfowym lasem, w którym pojawiły się ławki i tablica.Uczniowie bardzo wczuli się w swoje role, przedstawiając inscenizacje jak prawdziwi aktorzy. Niebieskie smerfy bardzo podobały się widowni i dostały dużo braw.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani książką przez bibliotekarza panią Iwonę Tutak. 

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, pani dyrektor Anna Dymek wręczyła karty biblioteczne i okolicznościowe dyplomy, podziękowała także aktorom za przepiękny występ.

Po pasowaniu młodzi czytelnicy zostali zaproszeni do biblioteki na zajęcia „Biblioteka w mojej szkole”, podczas których zaprezentowano zbiory biblioteki i omówiono Regulamin. Każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Info Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/S34oTuUB6xd32HLH7