BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki

Posłuchaj artykułu

W ramach realizacji programu „Witamy w świecie książek”, miało miejsce wydarzenie czytelnicze, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników bibliotek szkolnej. Uroczystość wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto Książki ma na celu promowanie pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.

W ramach realizacji programu „Witamy w świecie książek”, miało miejsce wydarzenie czytelnicze, uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników bibliotek szkolnej. Uroczystość wpisała się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto Książki ma na celu promowanie pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.
Bibliotekarz – pani Iwona Tutak przywitała przybyłych gości: panią wicedyrektor Ewę Gawińską, wychowawców klas pierwszych a szczególnie pierwszoklasistów. Przed przyjęciem w poczet czytelników, uczniowie obejrzeli program artystyczny, przedstawienie pt. „Ptasie radio”, które specjalnie dla nich przygotowali młodzi artyści z klasy 3d pod kierunkiem pani Magdaleny Kierpiec. Po wprowadzeniu w niezwykły świat książek, dzieci wysłuchały próśb książek, dowiedziały się, w jaki sposób o nie dbać. „Pierwszaki” nagrodziły młodych aktorów długimi brawami za przepiękny występ.
Po części artystycznej nastąpiło przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na honorowych przyjaciół szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości, pani wicedyrektor Ewa Gawińska wręczyła karty biblioteczne i okolicznościowe dyplomy, podziękowała także aktorom za doskonałe odegranie ról. Po uroczystości pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę. Bibliotekarz wyjaśnił dzieciom zasady wypożyczania książek, przedstawił Regulamin Biblioteki Szkolnej.

Opracowanie Iwona Tutak

https://goo.gl/photos/3yJYKqnGf3T7C17F7