BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Pisarze dzieciom– spotkanie autorskie

Posłuchaj artykułu

14 czerwca 2018r. dzieci z klasy 1a, c i 3 d uczestniczyły w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną, Filie nr 15 w Częstochowie.

 

Grzegorzem Kasdepke to autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobywca nagrody Edukacja XXI i Jury nagrody Małe pióro.

Pisarz zaprezentował swój dorobek literacki.Czytał fragmenty książek i opowiadał o bohaterach, którzy zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki, jak Kuba i Buba, detektyw Pozytywka, Kacper oraz o jego niefrasobliwy tata. Zaprezentował książkę „Co to znaczy …” są to zabawne historyjki, które pozwalają zrozumieć dzieciom znaczenie powiedzenia czy związku frazeologicznego. Dzieci bardzo szybko nawiązały dobry kontakt z pisarzem, który żartował, angażował uczestników spotkania do rozmowy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, nie tylko dotyczące twórczości, czy bohaterów z książek, ale chciały wiedzieć, co pisarz lubi robi w wolnym czasie, jakie były jego ulubione przedmioty w szkole.

Uczestnicy podziękowali pisarzowi za interesujące zajęcia.Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy.

Biblioteka szkolna zbogaciła się o nowy tytułów „Mam prawo!” czyli niemal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać. Książka posiada dedykację od autora „Dużym i Małym ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Spotkanie autorskie 14.06.2018r.”

Info IwonaTutak

https://photos.app.goo.gl/CbRrDMe8hNJLc3uW7