BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Poczytajowe Przygody – Miauczy kotek: miau!

Posłuchaj artykułu

Szkolny Klub Czytelniczy w październiku rozpoczął trzecią edycję ogólnopolskiego programu CEO „PoczytajMY”. Głównym celem programu jest kształtowanie nawyku czytania książek oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Nadal spotykamy się z dziećmi z Filii Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie. Zajęcia czytelnicze odbywają się regularnie, raz w miesiącu dla dwóch grup przedszkolaków.

Kontynuujemy cykl zajęć poświęconych twórczości Juliana Tuwima pt.„Lokomotywą Tuwima poznajemy świat”.

Na pierwsze spotkanie wybraliśmy utwór „Kotek”. Przedstawiliśmy treść wiersza przy pomocy obrazków oraz maskotki kotka. Przedszkolaki po wysłuchaniu, odpowiadały na pytania dotyczące treści wiersza – Co chciałby kotek?,-  Co mu się śniło?, – Co robił w czasie snu? Następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane z życiem kotów, naśladowały czynności i odgłosy wydawane przez koty.

Nasi podopieczni poznali wygląd różnych ras kotów. Odbył się pokaz ilustracji kotów: perskich, syjamskich, abisyńskich. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat sposobu życia, pielęgnacji i odżywiania kotów domowych. Mówiąc o tym, czego nie wolno robić zwierzętom. Na zajęcia przynieśliśmy książki z kotami w roli głównej. Przybliżyliśmy dzieciom różne sylwetki kotów – bohaterów literackich oraz filmowych, między innymi „Kot w butach” i „Filemon i Bonifacy”. Po prezentacji nastąpiły swobodne wypowiedzi podopiecznych dot. bajkowych kotów. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do zabawy ruchowej w kole przy piosence „Kocia muzyka”.

Szkolny koordynator programu:

Iwona Tutak