BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Podsumowanie projektu EDU_AKCJA

Dnia 11 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Edu_akcja”. Miało ono miejsce w częstochowskiej Szkole Podstawowej nr 8. Zebrali się wówczas goście ze wszystkich szkół, które wzięły udział w projekcie.

Należy wspomnieć, że „Edu_akcja” była swego rodzaju pomocną dłonią wyciągniętą w stronę uczniów, którzy potrzebowali wsparcia edukacyjnego. W SP 38 organizowane były zajęcia wyrównujące poziom wiedzy z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii oraz języka niemieckiego. Również najmłodsi objęci zostali opieką edukacyjną w zakresie projektu. Z zajęć tego rodzaju skorzystali także uczniowie klas ósmych, przygotowujący się do egzaminu, co niewątpliwie przyczyniło się do podniesienia poziomu ich wiedzy.

W tym semestrze „Edu_akcja” skupiła się nie tylko na niwelowaniu braków edukacyjnych uczniów, ale także na rozwoju ich zdolności i zainteresować. Poza lekcjami wyrównawczymi w SP 38 uczniowie mogli uczęszczać na kreatywne zajęcia z robotyki lub rozwijać swój talent na zajęciach koła teatralnego.

Podczas tegorocznego podsumowania projektu było można podziwiać znakomite występy teatralne i taneczne, które przygotowane zostały właśnie w czasie zajęć kreatywnych w ramach „Edu_akcji”. Nasi uczniowie wystawili ciekawe przedstawienie z cyklu „To i lektur(-owo)” pt. „A jaka jest Twoja planeta?”, które skupiało się wokół problematyki profilaktyki działania. Poza tym uczniowie mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach, m.in.: ceramicznych, teatralnych, malarskich, fizyczno-chemicznych, origami, kukiełkowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia i mamy nadzieję, że „Edu_akcja” zostanie z nami.