BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Podsumowanie wycieczki klas 7b i 7e

W dniach 22-24 września klasy 7b i 7e pod opieką swoich wychowawczyń i pani Laury pojechały na wycieczkę edukacyjno- integracyjną. Swoją trzydniową wyprawę klasy zaczęły zwiedzaniem Zamku Krzyżackiego w Malborku następnie przejazd do Jantara,  gdzie było szybkie zakwaterowanie, przepyszna obiadokolacja i spacer po plaży. Prawdziwe wyzwanie czekało odważnych wieczorem, chętni pod opieką pani Asi i pani  Lucynki wybrali się z latarkami i  na plażę gdzie odbyły się zajęcia “zabawa światłem”.  Dzień drugi rozpoczął się śniadaniem i całodniową wyprawą do Trójmiasta. Przewodnik pan Piotr zabrał klasy do historycznych miejsc opowiadając wiele ciekawostek związanych z oglądanymi zabytkami.  Po powrocie obiadokolacja odpoczynek, integracja a wieczorem ognisko.  Dzień trzeci to pożegnalny spacer po plaży następnie przejazd do Torunia gdzie obowiązkowo odwiedziliśmy fabrykę pierników, miejsca związane z  Mikołajem Kopernikiem jak również historią Torunia.  Wszystko co dobre szybko się kończy ale te trzy dni były obfite w atrakcje, wiedzę i przeżycia.