BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

„Polecamy do czytania …- książki z bibliotecznej półki SP 38”/odsłona druga

POZNAJ serię detektywistycznych książek dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke Detektyw Pozytywka i inne.. „/ kl. 1-3

Najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała “Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Poznaj przygody sympatycznego detektywa, krocz śladami Pozytywki i razem z nim rozwiązuj nawet najtrudniejsze zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania właściwych wniosków.

Jeśli masz ochotę, chociaż na chwilę zostać detektywem, to zapraszam do lektury!

„Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” Grzegorz Kasdepke – fragment książki i nota. Złącznik nr 1

POZNAJ serię przygodowych książek dla dzieci autorstwa René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Mikołajek” /kl. 4-5

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przezabawne historie, ciągle zdobywają nowych czytelników w różnym wieku i zachwycają kolejne pokolenia.

Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej – ten charakterystyczny kwadratowy format rozpozna każdy fan serii.

Jeśli nie znacie jeszcze najpopularniejszych łobuziaków, to zapraszam do lektury!

 „Mikołajek ma kłopoty”, „Mikołajek i inne chłopaki” René Goscinny, Jean-Jacques Sempé– fragmenty książek. Złącznik nr 2

POZNAJ serię przygodowych książek autorstwa Jeff Kinney Dziennik cwaniaczka”/ kl. 6-8

Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata.

Cała seria to przezabawne losy Grega Heffleya, narratora historii. Życie nastolatka to wcale nie taka zabawna sprawa – denerwujące rodzeństwo, wpadający na dziwaczne pomysły rodzice i w końcu przeróżne problemy w szkole – jednym słowem nie ma, czego zazdrościć. Greg wszystkie bóle przelewa na papier w postaci historyjek i obrazków.

Jeśli nie znacie jeszcze Grega Heffleya, to zapraszam do lektury!

„Dziennik cwaniaczka” Jeff Kinney ,tom5, 6,8,10,11 – fragmenty książek. Złącznik nr 3

Książki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Miłej lektury!

Iwona Tutak