BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

„Polecamy do czytania …- książki z bibliotecznej półki SP 38”/ odsłona trzecia

POZNAJ cykl przygodowych książek Elfomania autorstwa Marcina Pałasza /kl. 1-3

Marcin Pałasz – “z zawodu pisarz i optymista”, jak sam o sobie mówi. Wielki miłośnik zwierząt i właściciel psiego celebryty – Elfa. To o nim powstała 7-tomowa seria książek, pierwszy tom: Sposób na Elfa otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Sposób na Elfa jest na liście lektur nowej podstawy programowej dla klas I-III .To wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

Jeśli chcecie poznać Elfa, to zachęcam do czytania.

„Elfomania” Marcin Pałasz– fragmenty książek. Złącznik nr 1

POZNAJ ZABAWNE HISTORIE o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych /kl. 4-5

“Wielka księga uczuć” autorstwa Grzegorza Kasdepke to zbiór zabawnych opowiadań. Składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów: “Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, “Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach”, “Horror! czyli skąd się biorą dzieci” oraz “Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”.

W “Wielkiej księdze uczuć” znalazły się historie między innymi o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu, poczuciu winy, a także o tym, skąd się biorą dzieci. Na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych. Dzięki tej książce żadne uczucia i wartości nie będą Wam już straszne!

“Wielka księga uczuć” Grzegorz Kasdepke – fragment książki. Złącznik nr 2

POZNAJ przygodę Wiktora opisaną w książce „Pies w czasach zarazy”  autorstwa Doroty Combrzyńskiej-Nogala/kl.6-8

Dorota Combrzyńskia -Nogala – polonistka, surdopedagog, autorka książek. Ważną częścią jej twórczości są książki adresowane do dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzane. Podejmuje w nich tematy trudnej polskiej historii i współczesne problemy młodego pokolenia.

 „Pies w czasach zarazy” to opowieść o pandemii, snuta z perspektywy dorastającego chłopca. Trzynastoletni Wiktor nawet nie przypuszczał, jak wiele zmieni się w jego życiu po 12 marca 2020 roku. Przez pandemię koronawirusa inaczej spojrzy na szkołę, sąsiadów, przyjaźń i miłość. Kwarantanna nie oznacza wcale nudy i osamotnienia, teraz wszystko, co dotąd było łatwe, staje się wyzwaniem i przygodą. Dzięki Asowi, psu sąsiada, Wiktor może tę przygodę przeżyć na własnej skórze.

Zachęcam  do przeczytania, to bardzo aktualna, napisana z delikatnością i humorem, ale i odpowiednią dozą powagi książka. To doskonała lektura dla czytelników w każdym wieku.

„Pies w czasach zarazy”  Dorota Combrzyńskia -Nogala – fragment książki. Złącznik nr 3

Książki  zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Miłej lektury!

Iwona Tutak