BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Polski bal w wiedeńskim stylu

Cóż to był za bal! Już z daleka słyszeć mogliśmy melodię walca, i to w wielu aranżacjach, która wydobywała się z murów naszej szkoły. 15 lutego 2023 roku odbył się u nas Bal Wiedeński. Prowadzący uroczystość nauczyciele, pani Anna Leszczyńska oraz pan Marcin Kiszteliński, co chwila zaskakiwali nas zapowiedziami nowych atrakcji, zgrabnych form pokazu oraz pomysłowymi aranżacjami. Na parkiecie mogliśmy podziwiać uczniów klas o profilu tanecznym: 6a, 7a, 8a oraz nasze muzycznie utalentowane uczennica, które zagrały na wiolonczeli oraz flecie poprzecznym. Było nam bardzo miło kolejny raz gościć naszego absolwenta, który na scenie wzruszał wszystkim pięknym wykonaniem utworu Czesława Niemena. Niespodzianką był występ samego prowadzącego ze swoją partnerką. Na końcu uroczystości wszyscy goście porwani zostali do walca. 

Podczas Balu pani dyrektor Anna Dymek została uhonorowana Medalem 60-lecia Towarzystwa Polsko-Austriackiego. Uroczystość zainicjowana była przez naszą szkołę oraz oddział częstochowski Towarzystwa Polsko-Austriackiego pod przewodnictwem pani dr Bogumiły Kmieć.