BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Porozmawiajmy o emocjach

We wtorek, 19 grudnia, klasa IV D wraz z panią Joanną Siedlecką uczestniczyła w zajęciach „Od złości do radości – porozmawiajmy o emocjach” poprowadzonych przez panią Katarzynę Kucharzewską. Lekcja odbyła się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o sobie nawzajem nowych rzeczy – hobby, ulubione kolory czy przedmioty w szkole. Uczestnicy zajęć nauczyli się rozróżniać swoje uczucia oraz emocje – wskazywali je trafnie i określali, jak można zachowywać się, gdy je odczuwamy. Ostatecznie zostali „królami swoich pazurów”, czyli poznali sposoby radzenia sobie z gniewem i  złością. Zajęcia pozwoliły grupie na pogłębienie integracji, spojrzenie na kolegów z innej perspektywy oraz dostarczyły mnóstwa wrażeń.