Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego “Angielskie Krzyżówki i Łamigłówki”

10 marca w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego “Angielskie Krzyżówki i Łamigłówki”. Do współzawodnictwa stawiły się trzyosobowe zespoły z 9 szkół. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań w ciągu bardzo krótkiego czasu, a zadaniami były krzyżówki, łamigłówki i rebusy. Reprezentanci szkół musieli także stawić czoła zadaniom związanym z kulturą, geografią, historią i ciekawostkami związanymi z rodziną królewską.

W czasie przerwy uczniowie wzięli udział w krótkim quizie dotyczącym  Dnia Świetego Patryka – patrona Irlandii.

Rywalizacja była bardzo duża. Dopiero 2 dogrywki wyłoniły zwycięzcę konkursu.
I miejsce zdobyli uczniowie Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej nr 1
II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 26
III miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych.
Za zajęcie I, II oraz III miejsca uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe- piłki, angielskie readersy, książki z gramatyką języka angielskiego, notesy i piórniki.
Każdy z uczestników także został nagrodzony drobnym upominkiem.Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Do zobaczenia za rok.