BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Próbny egzamin ósmoklasisty

Posłuchaj artykułu

Uprzejmie informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.
Egzamin odbędzie się od 30 marca do 1 kwietnia
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz w zajęciach Egzamin ósmoklasisty na stronie classroom.google.com
• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub classroom.google.com – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej formie:
• korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);

Próbny egzamin nie będzie oceniany. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie.

W tym dniu nauczyciele innych przedmiotów nie będą prowadzić zajęć zdalnych w tych klasach.