BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Przerwa na czytanie

PRZERWA NA CZYTANIE

23 października 2020 roku nasza szkoła dołączyła do bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Była to I Międzynarodowa Edycja V Ogólnopolskiej Akcji realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Naszym najmłodszym uczniom podczas przerwy czytali tutorzy młodzieżowi. W akcji wzięli udział także pracownicy szkoły.

Pamiętajmy, że czytanie:

 1. redukuje stres
 2. poprawia pamięć
 3. inspiruje
 4. rozwija wyobraźnię
 5. poprawia skupienie i koncentrację
 6. poszerza zasób słownictwa
 7. stymuluje mózg
 8. poszerza światopogląd
 9. rozwija wrażliwość na innych ludzi
 10. poszerza wiedzę
 11. zwiększa zdolności analityczne
 12. poprawia umiejętności literackie
 13. wpływa na dobry sen
 14. kształtuje osobowość.

Czytanie to wielka inwestycja w samego siebie!