34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Przerwa na czytanie

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji PRZERWA NA CZYTANIE. Impreza ta zorganizowana została przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja zrealizowana została w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

10 maja na przerwach po pierwszej, drugiej i trzeciej lekcji uczniowie spędzali czas czytając swoje ulubione pozycje z literatury. Do akcji dołączyli się także nauczyciele i pracownicy szkoły. Klasy pierwsze, objęte tutoringiem młodzieżowym, miały wówczas spotkania ze swoimi kolegami z klas siódmych i ósmych, którzy czytali maluchom.

Akcja okazała się wspaniałym pomysłem i przypomniała, że poza światem wirtualnym jest jeszcze ten, który kreuje literatura oraz nasza wyobraźnia.