BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Przygoda w kapeluszu

Spotkanie autorskie- promocja czytelnictwa

„Przygoda w kapeluszu” to debiut pisarski pani Małgorzaty Wójcik, którą 10 kwietnia gościliśmyw murach naszej szkoły. Autorka już od pierwszych chwil nawiązała doskonały kontakt z czytelnikami. W trakcie spotkania, opowiadała uczniom o swej książce, czytała jej fragmenty oraz prowadziła dyskusję na temat czytanej historii.

Główny bohater książki to kapelusz mający czarodziejską moc. Czytelnicy z kapeluszem wędrują przez uliczki małego miasteczka, wieś, las, park…. Poznają małych bohaterów i ich codzienne problemy.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas trzecich. W nawiązaniu do tytułu książki przynieśli ze sobą kapelusze.Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z gościem, pytali o początki pisania, ciekawi byli jak długo powstawała „Przygoda w kapeluszu”, czy będą kolejne przygody. Na zakończenie spotkania delegacja uczniów klasy 3b wraz z wychowawcą p. Joanną Jamską wręczyła gościowi wykonaną przez siebie książeczkę pt. „Kapelusze naszych marzeń” a p. Iwona Tutak w imieniu zebranych podziękowała za interesujące spotkanie. Podczas wizyty była możliwość otrzymania autografu, sfotografowania się z pisarkąa takżeprzymierzenia niezwykłego kapelusza, z którym Pani Małgorzata przybyła do naszej szkoły.

Biblioteka szkolna otrzymała od autorki książkę „Przygoda w kapeluszu” opatrzoną autografem i dedykacją dla czytelników naszej biblioteki. Już nie możemy się doczekać kolejnej książki i oczywiście wizyty pisarki w naszej szkole.

Info Iwona Tutak