BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Przygody Koła Miłośników Książki ze Świątym Mikołajem

Grudzień minął uczestnikom zajęć w bibliotece szkolnej przy lekturze książki „Świąty Mikołaj” Agnieszki Tyszki. Bohaterka opowieści – Tonia nie czuła magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zapowiadały się nudne i  smutne, gdyż akurat w święta miał przyjść na świat młodszy brat. Tonia miała już młodszą siostrę, która dużo płakała, co nie poprawiało jej nastroju. Nie cieszyła się na wyjazd do wujostwa żyjącego w głuszy. Bała się, że cała magia świąt przez to pryśnie… Opowieść zakończyła się dobrze, a nawet zainspirowała wszystkich (dużych i małych) członków koła do zrobienia pierniczków dla dzieci, starszych osób i piesków ze schroniska. Radości w tworzeniu i dawaniu nie było końca!  Jak miło było nam wszystkim zobaczyć uśmiechnięte twarze dzieci i mam z Domu Samotnej Matki w Częstochowie, księży emerytów oraz merdające ogonki piesków ze schroniska!