BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Przyroda na liściu malowana

Posłuchaj artykułu

Dnia 8 listopada 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Częstochowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyroda na liściu malowana” nad którym patronat objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a partnerstwa podjął się RODN „WOM” w Częstochowie.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości , ekspresji i aktywności twórczej oraz kreatywności i odwagi w wyrażaniu własnych uczuć poprzez sztukę. Dziewczynki miały za zadanie namalowanie  wybranej przez siebie pory roku na zasuszonym liściu.

Do konkursu przystąpiło  19 placówek z terenu Częstochowy, powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

Naszą szkołę pod opieką pani Asi nauczyciela plastyki reprezentowały uczennice: Lena Mizera z klasy 4c, Marta Konowska z klasy 5d i Ewa Król z klasy 6d.  Dwie z nich zajęły wysokie miejsca Ewa II miejsce a Marta III miejsce .

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.