BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Raków na kartach historii

W dniu 10 maja przedstawiciele uczniów naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami RKS Raków Częstochowa, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie.
Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacją z edukacji regionalnej ,,Historia sportu
częstochowskiego na przykładzie gry dydaktycznej”, obejrzeli wystawę koszulek Rakowa ,,Od Ekstraklasy do Ekstraklasy (1994-2022) oraz wystawę publikacji „Kultura fizyczna ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej w monografiach od XIX do XXI wieku”,

NIespodzianką dla uczniów była możliwość zobaczenia i wspólnego zdjęcia z Pucharem Polski 2022r. zdobytym przez piłkarzy RKS Częstochowa w tym roku.