BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Samolot z odpadów

Posłuchaj artykułu
W 10 maja klasa IIIb wraz z wychowawcą p. Joanną Jamską wybrała się  do  Hali Sportowej Częstochowa, bowiem odbył się tam  
kurs ekologiczny „Samolot z odpadów”, realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Czysta Częstochowa – segregacja to styl życie”. Celem konkursu było podniesienie stanu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie zbierania, segregowania i recyclingu odpadów. Do udziału zaproszone zostały dzieci i młodzież z częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjów: Dla uczestników konkursu przygotowano szereg atrakcji, m. in. tańce Zumba czy zabawy sportowe. Mieliśmy możliwość  zasiąść w kabinie prawdziwej śmieciarki. Najważniejsze jednak były konkursy na najładniejszy samolot wykonany z odpadów oraz na najdłuższy lot  samolotu. Do konkursu zgłoszono 166 prac. Miło nam poinformować,  nasz uczeń Jakub Strzelecki IIIb zdobył wyróżnienie.
 
Więcej informacji i zdjęć na stronach: 

http://czestochowskie24.pl/czestochowa/samolot-z-odpadow-dla-dzieci-nic-trudnego/