BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

Posłuchaj artykułu

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920r. – jedyny w historii Polak, który został papieżem; ponadto poeta, aktor, dramatopisarz, poliglota, filozof i pedagog; najbardziej rozpoznawalny na świecie nasz rodak.

HYMN „Nie zastąpi Ciebie nikt” – śpiewajmy razem! z okazji 100.rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Załącznik

NAGRANIE „Jan Paweł II- rok 1920” 

https://idmjp2.pl/index.php/pl/2202-urodzilem-sie-w-roku-1920-w-maju-w-tym-czasie-kiedy-bolszewicy-szli-na-warszawe

KSIĄŻKI o życiu i działalności niezwykłego papieża-Polaka. 

„Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II” autorstwa P. Rowickiego. Niezwykła książka, w której Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania dotyczące papieża-pielgrzyma. Fragment książki http://booksspk.pl/DEMO_KSIAZKI/droga_do_swietosci/index.html

,.Niezwykli Polacy. Jan Paweł II” autorstwa M. Ulatowskiej. Książka o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II. Czytelnik pozna z niej życie Karola Wojtyły, od czasów dziecięcych, poprzez okres dorastania i ciężkie czasy II wojny światowej, prześledzi, jak wyglądała jego droga do kapłaństwa… Fragment książki

http://booksspk.pl/DEMO_KSIAZKI/niezwykli_polacy_jan_pawel/index.html

FILMOWA BIOGRAFIA 

Święty Jan Paweł II” z serii “Aureola – od Stanisława do Karola” 

„Karol Wojtyła-nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II 

 KONCERT „Santo Subito – Prorok naszych czasów” z udziałem polskich gwiazd muzyki (TVP1, 18 maja, godz. 18.00). 

SERWIS INTERNETOWY jp2.tvp.pl

Najbogatsza cyfrowa biblioteka materiałów o życiu Jana Pawła II. Zgromadzono ponad 100 godzin telewizyjnych nagrań z różnych okresów, przechowywanych w zbiorach TVP. 

Inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II:

Maska z cytatem Jana Pawła II.Należy zaprojektować swoją maskę z cytatem, zrobić sobie w niej zdjęcie, a później przesłać na adres magdalena.siemion@idmjp2.pl Pod koniec roku stworzony zostanie album albo plakat upamiętniający ten trudny czas. Akcja trwa do końca roku.

Pamiątkowa Odznaka Turystyczna z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Odznakę będzie można zdobyć od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. pokonując jedną z ulubionych tras wędrówek Karola Wojtyły. Schroniska biorące udział w projekcie w Regulaminie. Załącznik

 #DziękujemyJaniePawle2.Wystarczy wziąć kartkę papieru, napisać na niej hasło: #DziękujemyJaniePawle2, zrobić sobie z nią zdjęcie, a następnie udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem #DziękujemyJaniePawle2! Akcja trwa do końca roku.

Model auta do składania „Czy wiecie, co to jest papamobile?  to samochód papieski używany w czasie oficjalnych przejazdów. Po wydrukowaniu model można skleić. Załącznik

Praca plastyczna „Laurka dla Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy urodzin”- technika dowolna.

Świętujmy 100-lecie Urodzin Naszego Świętego! 

Iwona Tutak