BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Ślady Marszałka Piłsudskiego w mojej okolicy

W piątek 10.05. 2024r. w Ratuszu Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ślady Marszałka Piłsudskiego w mojej okolicy”, połączone z obchodami 89 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. Brali w nim udział także uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią swojej miejscowości w XIX i XX w., a w sposób szczególny postacią Józefa Piłsudskiego i jego czynem niepodległościowym w środowisku lokalnym. Konkurs skierowany był do klas I-III oraz IV – VIII, w dwóch etapach – szkolnym oraz powiatowym. W etapie szkolnym laureatami byli : Kaja Urbanowicz(1c), Tymoteusz Kościański(3c), Lena Urbanowicz(3c), Helena Wieczorek (3c) , Maria Wolska(4a), Wiktoria Walczyk(4a), Zuzanna Szczepanik(4a), Oliwier Strzelecki (5c), Oliwier Jarzębski(5c). W etapie powiatowym uzyskaliśmy dwa wyróżnienia – Kaja Urbanowicz 1c – w kategorii Portret Józefa Piłsudskiego oraz Zuzanna Szczepanik 4a – w kategorii praca literacka „Moje spotkanie z marszałkiem”.

Podczas uroczystości nasza szkoła otrzymała sadzonkę dębu, która wyrosła z kasztanów dębu z miejsca urodzenia Józefa Piłsudskiego  w miejscowości Zułów na Litwie.