BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

SP 38 na V Ogólnopolskim Zjeździe Tutorów

4 listopada 2022 roku w murach budynku Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie odbył się V Ogólnopolski Zjazd Tutorów Szkolnych i Akademickich. Organizatorami wydarzenia byli Instytut Tutoringu Szkolnego, UJD oraz Urząd Miasta Częstochowy. Mieliśmy okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego prym wiodły nasze uczennice: Dominika Dziedzic (absolwentka), Martyna Ryś (absolwentka), Natalia Krupa (absolwentka) oraz Bianka Koniarska (uczennica klasy 8c). Dziewczyny wypowiadały się na temat swojej pracy w charakterze tutora młodzieżowego. Podzieliły się wrażeniami, opowiedziały o plusach pracy w szkolnym wolontariacie.

Niezwykle cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się we wszelakie działania proponowane przez szkołę. To dzięki nim nasza społeczność jest kompletna i błyszczy mocnym światłem empatii, wzajemnego szacunku i zrozumienia.