BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Spotkanie z Football Frestylerem  

Dnia 06.05.2024 r. w ramach szkolnego projektu “Cudze chwalicie, swego nie znacie” odbyło się spotkanie z niezwykle utalentowanym Football Freestylerem – Adrianem Francem. Sztuczki i triki z piłką nożną trenuje od 2005 roku, kiedy to trafił na filmiki pierwszych Freestylerów oraz reklamy znanych marek sportowych, w których udział brali znani piłkarze.  Początkowa niewinna zabawa, przerodziła się w chęć zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia techniki. Ciężka praca, treningi i samodyscyplina, zaowocowały wieloma sukcesami. Obecnie Adrian na swoim koncie ma m.in. 3 medale Otwartych Mistrzostw Świata Freestyle Football w kategorii Routine (Show) w tym tytuł Vice- Mistrza Świata z roku 2014 oraz dwa brązowe medale w latach 2015-2016, tytuł Mistrza Polski Freestyle Football kat. Show 2015, jest również 6-krotnym zdobywcą I miejsca w Pucharze Polski 

Adrian jest współzałożycielem i czynnym zawodnikiem jednej z najbardziej rozpoznawalnych ekip R-Style. Wspólnie na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej na podium stawali ponad 100 razy! A w 2016 roku wystąpili w półfinałowym odcinku Mam Talent.   

Aktualnie Adrian Franc prowadzi Akademie Freestyle & Street Football w Częstochowie, gdzie trenuje dzieci w wieku 8 – 14 lat. Podczas warsztatów pokazał dzieciom podstawowe triki, ale również podzielił się posiadaną wiedzą na temat wykonywanych sztuczek, wzbudzając wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich sił w rozgrywkach z naszym mistrzem.  
Inicjatorem i współorganizatorem spotkania była p. Wioletta Budzisz. Pomysłodawcą projektu jest p. Piotr Skuza, a jego współorganizatorem p. Agnieszka Urbańczyk.