BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Spotkanie z Mikserem

9 kwietnia w ramach naszego szkolnego projektu “Cudze chwalicie, swego nie znacie” gościliśmy niesamowitego Człowieka – Mikołaja Mądrzyka, znanego bardziej jako Mikser. Śmiało można powiedzieć, że to prawdziwy człowiek renesansu. To raper, hip-hopowiec, poeta, filozof. Jest on także najlepszym w Polsce artystą, który specjalizuje się we freestyle”u prowadzonym na ulicy. Poza tym prowadzi warsztaty dla młodzieży, na których omawia zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia czy kultura hip-hopu, czego dzisiaj dał doskonałą próbkę. W ramach współpracy z fundacją “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” tworzy materiały multimedialne, w tym wideoklipy z jego udziałem mające na celu wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocję czytelnictwa i wartościowej literatury. Jest także ambasadorem programu “Mądrzy cyfrowi”. Spotkanie z nim na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, którzy otrzymali dawkę bardzo pozytywnego przekazu, dotyczącego rozwijania swoich pasji, czy wychodzenia z trudnych życiowych sytuacji. Nasza młodzież nie bała zadawać się nurtujących ich pytań, na które Mikser wyczerpująco odpowiadał. Jesteśmy pewni, że niektórych, jak to śpiewał kiedyś legendarny wokalista zespołu Dżem – Ryszard Riedel “wyleczył  z kompleksów i dał im swoją moc”. Spotkanie prowadzili jego pomysłodawcy Piotr Skuza i Agnieszka Urbańczyk.