SUKCES W KONKURSIE KALIGRAFICZNYM

„Legendy i podania z dziejów Częstochowy”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4A Aleksander Cichoński został laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem pióra” ,zdobył wyróżnienie w I kategorii wiekowej.

Kaligrafia

Zadaniem konkursowym było wykaligrafowanie fragmentu tekstu autorstwa Zbisława Janikowskiego pt.: „Nowe baśnie, legendy, opowieści z dziejów Częstochowy i okolicy”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród uczestników konkursu najliczniejszą grupę w liczbie 269, stanowili uczniowie klas 2-4 szkół podstawowych. Uczniowie klas 5-7 w liczbie 210 biorących udział w konkursie uplasowali się na drugim miejscu. Z poziomu klas 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich do konkursu przystąpiło 57 uczniów.

Wszyscy laureaci otrzymują dyplomy i nagrody.

Gratulujemy!

Info Iwona Tutak