BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

Sukces – Wojewódzki Konkurs – Biblioteka w oczach czytelnika

Sukces – Wojewódzki Konkurs “Biblioteka w oczach czytelnika”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Każdy uczestnik mógł zgłosić 1 – 3 zdjęcia w formie elektronicznej (plik JPG). W konkursie uczestniczyło 27 uczniów. W gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Oliwia Renik – pierwsze miejsce, Małgorzata Kulwicka– drugie miejsce. Laureatom gratulujemy!

Poniżej prace konkursowe.

I MIEJSCE Oliwia Renik –uczennica klasy VII B

Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie

Opiekun: Iwona Tutak

Tytuł pracy: Moja pasja

 

  1. Czytanie – moja pasja

Wreszcie znalazłam trochę czasu dla siebie. Tylko ja i całkiem przyzwoity zestaw książek. Jak to mawiają: „… życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać”. Ach, gdybym jeszcze tylko nie musiała później wszystkiego posprzątać…

  1. Moje towarzystwo

 Tak to właśnie u mnie wygląda. Kaśka całkowicie skupiona i jakby nieobecna, Aśka jak zwykle rozmarzona, z kolei Baśka wciąż poszukująca odpowiedniej dla siebie książki. A co do książek: Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”. Jedne sprawiają, że ani na chwilę nie możemy się od nich oderwać. Inne są pełne niezwykłych fantazji. Jeszcze inne przedstawiają niekończące się dylematy. Tak jak moje przyjaciółki – wszystkie są wyjątkowe.

  1. Książki z najwyższej półki

 Kolejny raz w bibliotece i znów zaledwie na wyciągnięcie ręki znalazłam się od następnej przygody. Tym razem celuję w „Książki z najwyższej półki”. Na co natrafię? Czy będzie to jakaś porywająca historia? Czy może czyjś pamiętnik pełen ekscytujących sekretów? A może zwyczajna opowieść do poduszki? Tak czy inaczej, w tym miejscu kończę już pisać i zaczynam – czytać!

II MIEJSCE Małgorzata Kulwicka – uczennica klasy IV D

Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie

Opiekun: Iwona Tutak

 

Tytuł pracy: CzytaMiSIE

 

1.MIŚ, Miśki, Misiaczki …. – sławne misie

Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka. Wystawki książek oraz gazetki przedstawiające sławne misie budzą zawsze wiele emocji.

2.Książkowy domek dla MISIA

Chętnie czytamy książki o Misiach: od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona do…. Jeszcze chętniej sięgamy po książki z „misiowej biblioteczki”.

3. Książkowy świat

Z MISIEM możemy zwiedzić „książkowy świat” i ten mały i ten duży. Słodko jest przytulić się do pluszaka -misia i przenieść się w bajkowy świat.

Skip to content