BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Sukces – Wojewódzki Konkurs – Biblioteka w oczach czytelnika

Sukces – Wojewódzki Konkurs „Biblioteka w oczach czytelnika”

Konkurs przeznaczony byÅ‚ dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Każdy uczestnik mógÅ‚ zgÅ‚osić 1 – 3 zdjÄ™cia w formie elektronicznej (plik JPG). W konkursie uczestniczyÅ‚o 27 uczniów. W gronie laureatów znaleźli siÄ™ nasi uczniowie: Oliwia Renik – pierwsze miejsce, MaÅ‚gorzata Kulwicka– drugie miejsce. Laureatom gratulujemy!

Poniżej prace konkursowe.

I MIEJSCE Oliwia Renik –uczennica klasy VII B

Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie

Opiekun: Iwona Tutak

Tytuł pracy: Moja pasja

1. Czytanie – moja pasja

Wreszcie znalazÅ‚am trochÄ™ czasu dla siebie. Tylko ja i caÅ‚kiem przyzwoity zestaw książek. Jak to mawiajÄ…: „… życie to jest to, ale ja wolÄ™ sobie poczytaćâ€. Ach, gdybym jeszcze tylko nie musiaÅ‚a później wszystkiego posprzÄ…tać…

1. Moje towarzystwo

Tak to wÅ‚aÅ›nie u mnie wyglÄ…da. KaÅ›ka caÅ‚kowicie skupiona i jakby nieobecna, AÅ›ka jak zwykle rozmarzona, z kolei BaÅ›ka wciąż poszukujÄ…ca odpowiedniej dla siebie książki. A co do książek: Książki sÄ… jak towarzystwo, które sobie czÅ‚owiek dobieraâ€. Jedne sprawiajÄ…, że ani na chwilÄ™ nie możemy siÄ™ od nich oderwać. Inne sÄ… peÅ‚ne niezwykÅ‚ych fantazji. Jeszcze inne przedstawiajÄ… niekoÅ„czÄ…ce siÄ™ dylematy. Tak jak moje przyjaciółki – wszystkie sÄ… wyjÄ…tkowe.

1. Książki z najwyższej półki

Kolejny raz w bibliotece i znów zaledwie na wyciÄ…gniÄ™cie rÄ™ki znalazÅ‚am siÄ™ od nastÄ™pnej przygody. Tym razem celujÄ™ w „Książki z najwyższej półkiâ€. Na co natrafiÄ™? Czy bÄ™dzie to jakaÅ› porywajÄ…ca historia? Czy może czyjÅ› pamiÄ™tnik peÅ‚en ekscytujÄ…cych sekretów? A może zwyczajna opowieść do poduszki? Tak czy inaczej, w tym miejscu koÅ„czÄ™ już pisać i zaczynam – czytać!

II MIEJSCE MaÅ‚gorzata Kulwicka – uczennica klasy IV D

Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie

Opiekun: Iwona Tutak

Tytuł pracy: CzytaMiSIE

1.MIÅš, MiÅ›ki, Misiaczki …. – sÅ‚awne misie

Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka. Wystawki książek oraz gazetki przedstawiające sławne misie budzą zawsze wiele emocji.

2.Książkowy domek dla MISIA

ChÄ™tnie czytamy książki o Misiach: od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona do…. Jeszcze chÄ™tniej siÄ™gamy po książki z „misiowej biblioteczkiâ€.

3. Książkowy świat

Z MISIEM możemy zwiedzić „książkowy świat†i ten mały i ten duży. Słodko jest przytulić się do pluszaka -misia i przenieść się w bajkowy świat.

Up