BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Sukcesy Młodych Aktorów

Tuż przed końcem roku szkolnego grupa młodych aktorów z Kółka Teatralnego „Maska” osiągnęła ogromny sukces. Zajęli oni I miejsce w Konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem „Młodość bez uzależnień i przemocy”. Pod okiem szkolnych opiekunów powstał film pt. „Alicja w Krainie Marów”, który opowiadał o uzależnieniu od internetu, od opinii innych ludzi na nasz temat. Poruszał kwestię budowania fałszywego wizerunku, „kolorowania” świata, ulegania wpływom innych osób i związanych z tym niebezpieczeństw.

Nagrody zostały wręczone 22 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta. O relacji z tego wydarzenia można przeczytać na stronie https://www.czestochowa.pl/male-formy-teatralne-mlodosc-bez-uzaleznien-i-przemocy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Na terenie szkoły odbyła się przedwakacyjna prelekcja związana z tematem uzależnień. Podczas niej był wyświetlany nagrodzony film. Aktorzy opowiadali o swoich odczuciach i spostrzeżeniach dotyczących zagrożeń płynących ze ślepego podążania za internetowymi, sztucznie stworzonymi „idolami”. Bardzo świadomie ostrzegali młodszych uczniów przed tym niebezpieczeństwem. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie miał odwagę i siłę, by być sobą. Nie warto udawać, nie warto naśladować, bo każdy z nas jest inny – i to właśnie sprawia, że świat jest piękny.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!