BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Światełko Betlejemskie zapłonęło w naszej szkole

19 grudnia 2025 r. z odległego Betlejem dotarło do naszej szkoły Światełko Pokoju.

Uroczyście przekazali je na ręce pana Rafała Ostrowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 38, pan Sławomir Radosz, zastępca Komendanta Hufca do spraw Środowiska lokalnego oraz absolwentka naszej szkoły, pani Matylda Szymczyk, zastępczyni Komendanta do spraw Programu i pracy z kadrą.

Idea Światełka polega na symbolicznej sztafecie płomienia zapalonego w Grocie Narodzenia w Betlejem, niosącej przesłanie nadziei, pokoju, braterstwa i dobra, docierającej do domów, instytucji i na wigilijne stoły. Przypominać ma ono o wartościach wspólnoty i codziennym budowaniu pokoju. Jest to gest jedności i wezwanie do uważności na drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy ZHP za to, że światełko dotarło także do nas.