BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności jest corocznym świętem, a za datę obchodów tego ważnego dnia przyjmuje się trzecią środę października. Od tego czasu szkoły na całym świecie organizują specjalne zajęcia, dzięki którym młodzi ludzie uczą się, jak własnymi słowami określić, czym dla nich jest „godność” i dzielą się swoimi doświadczeniami na ten temat. W naszej szkole również od tego czasu organizowane były zajęcia, podczas których odbywały się różnego typu debaty, prowadzone były warsztaty oraz oglądano filmy edukacyjne na temat godności. Uczniowie próbowali wczuwać się w różne sytuacje, podczas których naruszana jest godność i analizować je. Dowiedzieli się jak powinno traktować się innych ludzi, ale również siebie samych.