BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Święto Czytania 2020 w przestrzeni wirtualnej

Posłuchaj artykułu

Biblioteka szkolna po raz kolejny włączyła się w obchody Tygodnia Czytania Dzieciom. W dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r. trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Wydarzenie ma zachęcić do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt. Kolejne dni tygodnia będą poświęcone różnym gatunkom zwierząt. Gośćmi tegorocznego Tygodnia będą popularni autorzy i artyści, a także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze. 

INAUGURACJA XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

https://www.facebook.com/watch/?v=243061977144801

KONKURS „Dr Dolittle i jego zwierzęta” – 100. URODZINY obchodzi Doktor Dolittle!

ZADANIE KONKURSOWE – Doktor Dolittle był jedynym człowiekiem na świecie, który rozumiał mowę zwierząt. Prosimy o wymyślenie i zapisanie w języku zwierząt hasła wzywającego do lepszego ich traktowania. Do hasła należy dołączyć rysunek ilustrujący to hasło oraz jego tłumaczenie na język polski. Nagrodami są audiobooki „Dr Dolittle i jego zwierzaki” oraz materiały promocyjne Fundacji (zakładki do książek itp.).  

Na prace czekamy do 5 czerwca 2020 do godz. 11.00. Przysyłajcie je mailem na adres konkurs@cpcd.pl, w tytule wiadomości napiszcie koniecznie „Dr Dolittle” a w treści maila podajcie imię oraz wiek dziecka/dzieci – autora/autorów pracy. Regulamin Konkursu. Załącznik

WYSŁUCHAJ fragmentu audiobooka „Dr Dolittle i jego zwierzaki” w wykonaniu popularnej aktorki, oraz Ambasadorka Fundacji Edyty Jungowskiej 

https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/1026177634445677

https://calapolskaczytadzieciom.pl/wp-content/uploads/2020/05/DOLITTLE_ODCINEK_AUDIO.mp3

DZIEŃ PSA – 31 maja. Pies jest u nas chyba najbardziej popularnym i najbardziej kochanym przez dzieci zwierzęciem. SPOTKANIE na FB:  

Dorotą Koman-Przyjaciela Książki, opowiada o wspaniałych „psich” lekturach oraz przedstawia historię swojego yorka Ryjka. A na zakończenie tego spotkania lekarka weterynarii, pisarka i adwokatka zwierząt Dorota Sumińska czyta fragment swojej pięknej i mądrej książki „Skąd przyszedł pies… I dokąd zaszedł”.

https://www.facebook.com/636470099709266/videos/718096262328379

z Przemysławem Dąbrowskim,  czyta fragment książki „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”, której jest współautorem.

https://www.facebook.com/watch/?v=552232305439113

Więcej informacji o Tygodniu Czytania na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

ZADANIA

Narysuj psa- technika dowolnaPrzykłady szkiców – Jak rysować psy. Załącznik

Zabawa wyobraźni – Mój wymarzony pies. Ciekawostki o psach. Załącznik

W Tygodniu Czytania bądźmy razem!

Iwona Tutak