BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Święto Pluszowego Misia w bibliotece

Posłuchaj artykułu

W dniach 25-28 listopada klasy pierwsze wzięły udział w szkolnych obchodach Dnia Pluszowego Misia. Głównym celem akcji było zainteresowanie dzieci książką, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich i filmowych.

Dzieci tego dnia przyniosły ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki. Odbyły się zajęcia literacko-plastyczne „Miś – przyjaciel najmłodszych”. Dzieci z wielką przyjemnością opowiadały o swoich maskotkach o tym skąd się u nich miś wziął, jak ma na imię. Poznały historię powstania pluszowej zabawki, następnie wysłuchały książki pt. „Miś” autorstwaAdama Siemieńczyka. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni chłopca do pluszowego misia. Historia Misia porusza również ważny w dzisiejszych czasach temat ekologii i recyclingu. Rozmawiano o tym, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel oraz jak dbać o środowisko. Książka jest opowiedziana w czterech językach. Poza polskim, angielskim i niemieckim, jest również wersja esperanto. Przybliżono postać Ludwika Zamenhofa- patrona naszej szkoły,  inicjatora esperanto. Dzieci nauczyły się kilku słów m.in. „saluton” (witaj),”urseto” (miś), amikoj (przyjaciele). Na zajęciach dzieci rysowały ulubionego misia. Powstały bardzo ciekawe prace.

Przygotowano wystawkę książek od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, aż po Troskliwe Misie oraz gazetkę o misiach.

Organizator akcji Iwona Tutak