BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie

Posłuchaj artykułu

Wzorem lat poprzednich Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji organizują akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Inicjatywa oparta na idei charytatywnej i patriotycznej – polegać będzie na zbiórce artykułów żywnościowych i artykułów szkolnych oraz słodyczy. Przekazanie darów odbędzie się w dniach 7 – 9 grudnia 2017 roku w Wilnie.

W tym roku ma objąć zasięgiem mieszkańców gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny i parafię polską w Nowej Wilejce oraz polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły jest pani Patrycja Rogalska-Dymek

Celem jest przygotowanie paczek dla ok. 500 uczniów polskich szkół na Litwie

Ze względów organizacyjnych sugerujemy aby paczki były podobne i zawierały np. słodycze (czekolady, żelki, ciastka, cukierki, batony) oraz grę dydaktyczną, planszową lub edukacyjną i kartką z życzeniami.

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w realizację tego szczytnego celu.