BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie jest członkiem Klubu Szkół UNICEF

“Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Corocznie 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane  z okazji  rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na najmłodszych. 

W tym czasie ludzie na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań jako symbol solidarności z dziećmi, zwłaszcza tymi, których prawa są łamane.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegły się  terminem z wielkim świętem sportu. Cały świat śledzi zmagania piłkarzy w walce o tytuł Mistrzów Świata w piłce nożnej, a ponieważ sport łączy ludzi dla podkreślenia przekazu tolerancji i praw dziecka w naszej społeczności zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe. 

Uczniowie naszej szkoły ubrani na niebiesko (kolor organizacji UNICEF) włączyli się w te ważne obchody również poprzez: oglądanie filmów, rozwiązywanie interaktywnych quizów (Kahoot),  grę w memory tematyczne, uczestniczenie w pogadankach na temat praw dziecka; młodsi kolorowali obrazkową wersję swoich praw.”