BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Szkolne Koło Caritas w akcji!

W niedzielę, 16 października 2022 roku, Szkolne Koło Caritas  na Jasnej Górze, podobnie jak w ubiegłych latach, włączyło się do udziału w akcji charytatywnej Fundacji Jana Pawła II – XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. W tym roku przypada 44 lata od wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16.10.1978). To dzień, w którym wspominamy osobę i nauczanie św. Jana Pawła II.

W tym dniu Rodacy wznoszą Wielkiemu Polakowi żywy pomnik – włączając się w zbiórkę pieniężną na stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Więcej informacji na stronie: dzielo.pl

Hasło „Blask Prawdy- Veritatis Splendor”- nawiązuje do tytułu encykliki „Veritatis Splendor” św. Jana Pawła II. Słowa encykliki mogą pomóc współczesnemu człowiekowi odkryć sens istnienia, swojego powołania oraz wesprzeć w podejmowaniu ważnych życiowo wyborów.