BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Tarnowskie Góry, Radzionków – wycieczka

Posłuchaj artykułu

W dniu 05.10.2017 r. klasy IIIb i IIIe wyruszyły na wycieczkę. Pierwszym przystankiem na naszej trasie była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Zjechaliśmy 40 metrów do podziemnego świata, pełnego ukrytych srebrnych skarbów, krętych i wąskich korytarzy. Oglądaliśmy tajemniczy świat Zabytkowej Kopalni Srebra, przeprawialiśmy się łodzią przez wodę i wsłuchiwaliśmy się w opowieści Przewodnika, który opowiadał o ciężkiej, górniczej pracy. Kolejnym przystankiem w naszej podróży było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś wypiekano chleb, poznaliśmy związane z nim zwyczaje i tradycje. Własnoręcznie uformowaliśmy pieczywo, które po upieczeniu smakowało wybornie. Zwiedzaliśmy zbiory muzeum, przenieśliśmy się do przedwojennej klasy, przybliżyliśmy sobie życie i sprzęty z czasów międzywojennych. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do naszych domów. Polecamy te miejsca.

Joanna Jamska, Barbara Kwarciak

https://photos.app.goo.gl/AdOXihvKkvaJ5bch1