BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Turniej historyczny ,,Częstochowa moje miasto” zwieńczył roczny projekt edukacji regionalnej dla klas szóstych szkół podstawowych.

Wczoraj w IX LO im. Cypriana Kamila Norwida odbył się I Historyczny Konkurs “Częstochowa moje miasto” o Puchar Prezydenta Miasta Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Był on podsumowaniem trwających rok zajęć z edukacji regionalnej , w których brały udział VI klasy. Wzięło w nim udział 38 szkół z Częstochowy. Konkurs ten zakończył się zwycięstwem uczennic naszej szkoły, którą reprezentowały: Alicja Wysmołek i Kinga Lis z VI a  oraz Gabriela Raducha z VI b. Opiekunem drużyny był Pan Piotr Skuza. A oto , co o nim powiedział jego organizator – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 Pan Tomasz Szczygłowski – “Trzeba przyznać, że Turniej był zabójczo trudny, tym bardziej gratuluję zwycięzcom”

Informacja na stronie Urzędu Miasta

Autorem fotografii jest Łukasz Stacherczak