BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Turniej Tymbark

Posłuchaj artykułu

Finały w województwie śląskim odbyły się 27, 28 i 29 marca na terenie kompleksu piłkarskiego przy ul. Orląt Lwowskich 70 w Sosnowcu-Niwce. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej, drugiego dnia swoje mecze rozegrała kategoria U-10, a trzeciego zmierzyły się najmłodsze drużyny w turnieju. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

Po wielkich emocjach nasza drużyna dziewcząt w składzie Julia Popławska, Magdalena Janowska,Hania Hodowlany, Hania Huras,Maja Dymek,Natalia Dobrzyńska zdobyła wicemistrzostwo Województwa Śląskiego przegrywając jedynie z triumfatorem drużyną KKS Katowice (2:1). Dziewczynki oprócz medali otrzymały nagrody rzeczowe. Julia Popławska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Nasi chłopcy również świetnie prezentowali się na turnieju. Swoją grupę wygrali nie tracąc gola. Pechowo w ćwierćfinałach trafili na późniejszego zwycięzce drużynę z Zabrza przegrywając (4:3). Ostatecznie drużyna zajęła 5 miejsce.

https://goo.gl/photos/RxCCYm2M42zbrJpY6