Tysiąc powodów by czytać

„TysiÄ…c powodów by czytaćâ€- ogólnopolski program wspierania czytelnictwa.

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 38 w CzÄ™stochowie po raz drugi bierze udziaÅ‚ w ogólnopolskim programie Empiku „Wsparcie dla bibliotek szkolnychâ€. TysiÄ…c powodów by czytać – to element szeroko zakrojonego Empikowego programu wspierania czytelnictwa wÅ›ród dzieci i ma na celu wciÄ…ganie najmÅ‚odszych w fascynujÄ…cy Å›wiat literatury. Konkursowe zadanie polegaÅ‚o na zrobieniu zdjÄ™cia, na którym uczniowie zaaranżujÄ… scenkÄ™, która bÄ™dzie stanowić okÅ‚adkÄ™ dowolnie wybranej książki oraz na uzasadnieniu wyboru tytuÅ‚ książki. DziesiÄ™ciu bibliotekom, wyÅ‚onionym w gÅ‚osowaniu internetowym, Empik podaruje po 1000 wybranych przez nie książek.

Warto czytać

WybraliÅ›my baśń Charles’a Perraulta „Czerwony Kapturekâ€: „Każdy z nas lubi czytać bajki, bajeczki, baÅ›nie … Wyobrażamy sobie, że przeżywamy przygody razem z bohaterami różnych opowieÅ›ci. „Czerwony Kapturek†to niezwykÅ‚a historia dziewczynki w czerwonym kapturku, bez której trudno wyobrazić sobie dzieciÅ„stwo. Ta baśń jest i dzisiaj aktualna, wciąż dostarcza wielu wzruszeÅ„ dzieciom na caÅ‚ym Å›wiecie. Ile budzi w nas emocji! Czasem wesoÅ‚e, a czasem smutne. W bajkach wszystko jest możliwe. Mamy nadziejÄ™, że przedstawione przez nas postaci przeniosÄ… Was w inny Å›wiat, gdzie wszystko zdarzyć siÄ™ możeâ€.

Pomóż nam w spełnieniu czytelniczych marzeń i zdobyć nagrodę w konkursie empiku. Głosowanie internetowe od 2-22 października. Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną wybraną bibliotekę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 października 2017r.

Szkolny koordynator akcji:

Iwona Tutak