BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

Tysiąc powodów by czytać

„Tysiąc powodów by czytać”- ogólnopolski program wspierania czytelnictwa.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim programie Empiku „Wsparcie dla bibliotek szkolnych”. Tysiąc powodów by czytać – to element szeroko zakrojonego Empikowego programu wspierania czytelnictwa wśród dzieci i ma na celu wciąganie najmłodszych w fascynujący świat literatury. Konkursowe zadanie polegało na zrobieniu zdjęcia, na którym uczniowie zaaranżują scenkę, która będzie stanowić okładkę dowolnie wybranej książki oraz na uzasadnieniu wyboru tytuł książki. Dziesięciu bibliotekom, wyłonionym w głosowaniu internetowym, Empik podaruje po 1000 wybranych przez nie książek.

Wybraliśmy baśń Charles’a Perraulta „Czerwony Kapturek”: „Każdy z nas lubi czytać bajki, bajeczki, baśnie … Wyobrażamy sobie, że przeżywamy przygody razem z bohaterami różnych opowieści. „Czerwony Kapturek” to niezwykła historia dziewczynki w czerwonym kapturku, bez której trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Ta baśń jest i dzisiaj aktualna, wciąż dostarcza wielu wzruszeń dzieciom na całym świecie. Ile budzi w nas emocji! Czasem wesołe, a czasem smutne. W bajkach wszystko jest możliwe. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas postaci przeniosą Was w inny świat, gdzie wszystko zdarzyć się może”.

Pomóż nam w spełnieniu czytelniczych marzeń i zdobyć nagrodę w konkursie empiku. Głosowanie internetowe od 2-22 października. Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną wybraną bibliotekę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 października 2017r.

Szkolny koordynator akcji:

Iwona Tutak

SP 38 w Częstochowie

Skip to content