Tysiąc powodów

„1000 powodów by czytać”– ogólnopolski program wspierania czytelnictwa.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskim programie Empiku „Wsparcie dla bibliotek szkolnych”. Tysiąc powodów by czytać – to element szeroko zakrojonego programu wspierania czytelnictwa wśród dzieci.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie pionowym, przedstawiającej scenkę z wybranej przez uczniów książki, sfotografowanie Pracy Konkursowej oraz przesłanie jej wraz z krótkim opisem scenki do Organizatora. Nasze zgłoszenie zostało przyjęte.

Wybraliśmy książkę pt. „Bajki o misiach z czterech stron świata” autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik. Każdy z nas lubi czytać bajeczki, bajki, opowiadania. Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka. Kojarzy się z ciepłem i dobrocią. Praca plastyczna została wykonana przez grupę uczniów z klasy 4 A w ramach realizacji (w ubiegłym roku szkolnym) programu PoczytajMY. Nasi podopieczni w bajkach poznali misie z różnych stron świata i odbyli podróż po krajach Unii Europejskiej poznając historię, kulturę, zwyczaje danego kraju.  „Bajki o misiach z czterech stron świata” są bardzo pouczające, w przystępny sposób uczą dzieci odpowiednich zachowań.

Dziesięciu bibliotekom, wyłonionym w głosowaniu internetowym Empik podaruje po 1000 wybranych przez nie książek. Pomóż naszej szkolnej bibliotece zdobyć nagrodę w konkursie Empiku. Głosuj codziennie w aplikacji mobilnej Empiku w dniach: 24 października do 28 listopada 2019r.Każdy może oddać jeden głos dziennie.

Lista Laureatów zostanie ogłoszona przez Organizatora po zakończeniu głosowania 5 grudnia 2019 roku.

empik.com/biblioteki

Szkolny koordynator akcji: