BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. Sikorskiego 56

34 5065006; 34 3614075; sp38@edukacja.czestochowa.pl

Warsztaty literackie Spotkanie z Lassem i Mają w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztatyczytelnicze poświęconeserii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka. Warsztaty prowadziła P. Natalia Talarekdla uczniów klastrzecich. Główny cel to zachęcić uczniów do czytaniaksiążekoraz rozwijania zainteresowań czytelniczych.

W ramach warsztatów zaprezentowano pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książek oraz wspólne rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Uczniowie czynnie brali udział w spotkaniu wcielając się w rolę detektywa. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. W Polsce książki zyskały dużą popularność i od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów.

Na koniec warsztatów zaprezentowano całą serie książek. Nasi uczniowie bardzo chętnie wypożyczają “Tajemnice…” Biblioteka szkolna nabyła kolejny tom „Tajemnicę mody”. I tym razem Lasse i Maja muszą wkroczyć do akcji!

Życzymy miłej lektury.

Info IwonaTutak

Warsztaty literackie / Google Photos