BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Witamy Was w bibliotece – wizyta dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie.

Posłuchaj artykułu

Witamy Was w bibliotece – wizyta dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie.

 Kwietniowe„Poczytajowe spotkanie”związane było z obchodami Dnia Książki i Praw Autorskich”.Tym razem odbyło się w bibliotece szkolnej. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat zainteresowań czytelniczych Jakie bajki czytają Wam rodzice, dziadkowie? – Które bajki lubicie najbardziej i dlaczego?

Dzieci wysłuchały utworu „O rybaku i rybce”, następnie omówiliśmy treść bajki za pomocą pytań.Dokonaliśmy oceny postaci, wskazując na właściwe wzorce moralne:„szczęście nie zależy od naszego bogactwa, ale od tego czy my zrobimy coś dobrego dla innych, obdarzymy go dobrocią”. Aby uatrakcyjnić zajęcia zaproponowaliśmy zabawę- zagadki literackie „Podaj tytuł bajki”. Czytany utwór przybliżył młodym odbiorcom otaczający świat, mogli poznać środowisko przyrodnicze – podmorskiej głębiny; zwierząt i roślin charakterystycznych dla świata wodnego. Pomocą służyła nam bogato ilustrowana książka pt. „Świat zwierząt”. Ćwiczyliśmy na zajęciach umiejętności określania położenia przedmiotów w przestrzeni: na, pod, nad. Zadaniem dzieci było ułożenie obrazka poprzez umieszczenie sylwet podfalą lub nadfalą, a łódki nafali oraz podanie nazw rzeczy, które znajdują się podwodą, nadwodą.

Na zakończeniespotkania zaproponowaliśmy zabawę „Połów ryb”.Zajęcia przebiegały w radosnej i miłej atmosferze. Poczytajowe zajęcia dla przedszkolaków prowadziły uczennice z klasy 6a: Matylda Szymczyk i Maja Organa pod kierunkiem pani Iwony Tutak.

Info Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/xuEB4EhCUL3MLJ2i2