BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wizyta niemieckiego nauczyciela

W poniedziałek, 9 stycznia 2023 roku, naszą szkołę odwiedziła niemiecka nauczycielka religii oraz języka niemieckiego. Jej zadaniem było bliższe zapoznanie się ze specyfiką polskiej szkoły.

Miała ku temu wyśmienitą okazję, a my nie pozwoliliśmy się jej nudzić. Grafik był szczegółowo zaplanowany. Na początku obserwowała pracę w klasach młodszych, gdzie wspólnie z dziećmi kodowała przy pomocy kolorowych kubeczków, a także rozwiązywała zadania matematyczne. Wraz z maluchami uczyła się także języka angielskiego.

Starszy pion miał do zaoferowania nieco bardziej skomplikowane zadania, takie jak: eksperymenty chemiczne, krzyżówkę historyczną, łamigłówki matematyczne oraz programowanie. Był jednak czas na wytchnienie, czemu sprzyjały twórcza praca na zajęciach plastycznych, słuchanie kolęd w języku niemieckim i polskim, podziwianie wspaniałego tanecznego pokazu oraz nauka tańca pod czujnym okiem trenera. Na długiem przerwie był czas na zumbę. Mimo urozmaiconego dnia, znalazł się nawet moment na literackie odkrycia w naszej szkolnej bibliotece.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym nauczycielom, którzy współpracowali dzisiaj z naszym gościem i odkryli przed nim fragment swoich umiejętności. Fragmenty te złożyły się na piękny wachlarz, który swoimi intensywnymi barwami oraz różnorodnością form i struktur może wywołać zachwyt. Było nam bardzo miło gościć panią Laurę i oczywiście zapraszamy ponownie!