BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wkręć się w czytanie

Posłuchaj artykułu

„Wkręć się w czytanie”- promocja czytelnictwa.

W ramach Święta Bibliotek Szkolnych zorganizowano wycieczkę do Biblioteki Publicznej, Filii nr 15. Głównymi założeniami wycieczki było: ukazanie korzyści płynących z czytania książek, poznanie specyfiki pracy biblioteki osiedlowej oraz zachęcenie do korzystania z jej zbiorów i usług.

Głównym punktem programu były zajęcia biblioteczne pt. „Wkręć się w czytanie”. Zaprezentowano i omówiono różne rodzaje książek z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Po prezentacji nastąpiły swobodne wypowiedzi uczniów na temat ulubionych książek oraz bohaterów literackich. Następnie wysłuchali fragmentu książki „Dynastia Miziołków” autorstwa Joanny Olech. Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny – Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Zajęciom towarzyszyła Gra Literacka wzorowana na telewizyjnym teleturnieju Milionerzy”. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodką niespodzianką.

W zajęciach uczestniczyła klasa 5c wspólnie z wychowawcą p. E. Szelecką i nauczycielem bibliotekarzem p. I. Tutak.

Po skończeniu lekcji bibliotecznej podziękowaliśmy za ciekawe zajęcia i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

Info Iwona Tutak

https://photos.app.goo.gl/tD3p4dVIp5KHJQbq2