BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wspaniała zabawa podczas ferii

Posłuchaj artykułu

W piątek, 20.01.2017 r., zakończyły się ferie organizowane przez naszą szkołę. W tym roku uczniowie mieli jeszcze więcej atrakcji, ponieważ były aż cztery wyjazdy. Jedynie poniedziałek spędziliśmy w murach szkoły, gdzie organizowane były różnorodne zajęcia: spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Częstochowie, zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego, zajęcia z ju jitsu, zajęcia plastyczne, a także kulinarne, podczas których uczestnicy robili smaczne i zdrowe kanapki oraz sałatki owocowe.

We wtorek odwiedziliśmy Stadninę Biały Borek, gdzie dzieci uczestniczyły w prelekcji pt. „Koń i człowiek”, podziwiały malownicze okolice Biskupic i Olsztyna podczas kuligu, a na koniec piekły kiełbaski przy ognisku i bawiły się w śniegu, korzystając ze sprzyjającej zimowej aury.
Środa była dniem wyczekiwanym przez uczestników ferii, ponieważ, jak co roku, pojechaliśmy do Aquaparku „Fala” w Łodzi. Dzieci, pod czujnym okiem opiekunów i ratowników, wspaniale bawiły się w wodzie.
W czwartek uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzieła w Żarkach, podczas których wykonywane były sowy oraz myszki ze słomy. Następnie udaliśmy się do muzeum w Starym Młynie.
Piątkowe wyjście do sali zbaw „Magiczna Kraina” stało się już tradycją. Na dużej powierzchni, pełnej atrakcji uczniowie wspaniale się bawili. Miłym akcentem był pyszny poczęstunek oraz animacje dla dzieci zapewnione przez salę.
Kolejne ferie za rok. Czekamy na Was!!!