Wyjątkowe spotkanie

We wtorek 21 czerwca gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego człowieka – Pana Tomasza Onoszko, byłego Sybiraka. Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie pomysł zaproszenia Go przez Jego wnuczka, a naszego ucznia Tytusa Knittera -Onoszko z klasy VIII c. Do naszej szkoły chodzili też inni jego wnuczkowie – Przemek i Szymon Onoszko. Pan Tomasz w niesamowity, często przejmujący sposób opowiadał o swoim 6 letnim pobycie z rodziną na zesłaniu, w różnych miejscach mroźnej Syberii. Była to dla nas wielkie przeżycie i ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci. Panu Tomaszowi oraz Jego Rodzinie życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Spotkanie prowadził nauczyciel historii –  pan Piotr Skuza.