BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Wyniki II edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno- Poetyckiego „Mój przyjaciel pies”

Wyłoniono zwycięzców II edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno- Poetyckiego

„Mój przyjaciel pies”

Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych z powiatu częstochowskiego.

Prace oceniono w dwóch kategoriach: praca literacka oraz praca plastyczna.
Uczestnicy tworzyli wierszowaną bajkę, w której poruszali problem bezdomności psów, braku odpowiedzialności właścicieli zwierząt lub/oraz plakat promujący odpowiedzialne postawy właścicieli psów.

Do kursu poetyckiego przystąpiło 37 uczniów z 21 placówek.

Prace plastyczne wykonało 71  z 21 szkół.


Prace konkursowe wpłynęły ze szkół:

Szkoła Podstawowa nr 2, 7, 13, 15, 16, 21, 24, 31, 38, 46, 49, 53 w Częstochowie,

Szkoła Podstawowa „Piękny Umysł” w Częstochowie,

Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Częstochowie,

Szkoła Podstawowa w Hucie Starej,,B’’,

Szkoła Podstawowa w Jamkach – Korzonki,

Szkoła Podstawowa w Kruszynie,

Szkoła Podstawowa w Zrębicach,

Szkoła Podstawowa w Kłomnicach,

Szkoła Podstawowa w Starokrzepicach,

Szkoła Podstawowa nr 1im. M. Konopnickiej w Blachowni

Szkoła Podstawowa w Starokrzepicach,

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kamyku,

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Hutkach,

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Przyrowie.

Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I- klasy 3-5, kategoria II – kl.6-8.

Serdecznie dziękujemy za pracę w komisji konkursowej p. Katarzynie Prudło- autorce wierszy dla dzieci i aktorce Śląskiego Teatru Lalki w Katowicach.

PRACE NAGRODZONE w KATEGORII – PRACA LITERACKA

KATEGORIA I- klasy 3-5

I MIEJSCE:

Maria Zmysłowska,

Tomasz Dobosz,

II MIEJSCE:

Adrianna Foks,

III MIEJSCE:

Tymoteusz Kierpiec,

WYRÓŻNIENIA:

Iga Nierobiś,

Milena Bąk.

KATEGORIA II – klasy 6-8

I MIEJSCE :

Natalia Podsiedlik,

II MIEJSCE:

Jakub Napierski,

III MIEJSCE:

Małgorzata Dróżdż,

WYRÓŻNIENIE:

Jagoda Pośpiech.

WYRÓŻNIENIE DODATKOWE (wśród prac niespełniających wymogów formalnych):

 Eliza Cierpiał.

PRACE NAGRODZONE w KATEGORII – PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA I – klasy 3-5

I MIEJSCE:

Hanna Świerczyńska,

Fabian Bejm

II MIEJSCE:

Mikołaj Niedbalski,

Zofia Biskup

III MIEJSCE:

Maria Woźniak,

Karolina Chobot,

WYRÓŻNIENIA:

Aleksandra Kowenia,

Maja Ujma

KATEGORIA II – klasy 6-8

I MIEJSCE :

Sonia Gościniak,

Maja Kucharczyk

II MIEJSCE:

Weronika Ujma,

Lena Chęcińska

III MIEJSCE:

Alicja Dobosz,

Amelia Prasałek,

Jakub Malcher,

WYRÓŻNIENIA:

Nina Jackiewicz,

Natalia Czechowicz.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie, a Opiekunom za pomoc okazaną uczniom i promocję naszego konkursu.

Dyplomy i nagrody będzie można odebrać w naszej placówce w dniach placówce w dniach 7.12. 21r.-14.12. 21r. Zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszy kontakt e-mailowy: jamska@sp38.czest.pl, w celu ustalenia dokładnego miejsca i terminu.

Nagrody nieodebrane do 14.12. 21 r. zostaną przesłane pocztą lub dostarczone do szkół laureatów do 22.12.2021r.

Organizatorki:

Joanna Jamska

Barbara Kwarciak

Halina Prudło

Iwona Tutak

Up