BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

XIII Konkurs na Wieczernikową Choinkę

Nasz szkoła włączyła się w XIII Konkurs na wieczernikową choinkę. Zadaniem uczestników Konkursu było przygotowanie ozdoby choinkowej nawiązującej do Jubileuszu Zakonu Paulinów – 750 rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza.

W związku z pandemią– według regulaminu – szkoły nie przygotowywały jak co roku ozdób do udekorowania całego świątecznego drzewka a jedynie jedną ozdobę wykonaną w domu samodzielnie przez ucznia lub wspólnie z rodziną i opiekunami konkursu. 

Uczniowie naszej szkoły wykonali 3 ozdoby ale jedna wybrana drogą konkursu została dostarczona do Organizatorów konkursu, która w dniu 21 grudnia br.  została zwieszona  na świątecznym drzewku na dziedzińcu Jasnej Góry. Na zaproszenie w uroczystym udekorowaniu ozdobami jodły na dziedzińcu przez Bazyliką wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy Martynce i Mai Ryś i ich Rodzicom oraz siostrom katechetkom za podjęcie tego świątecznego dzieła.

Zachęcamy do oglądania i oddania głosu online na trzy najpiękniejsze „bombki” a szczególnie wykonane przez nasze dzieci – ozdoba nr 20  szczegóły https://www.radiojasnagora.pl