BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Zabawy z rymem i rytmem

15 stycznia 2024 r. uczniowie klasy VB wraz z panią Aliną Kowalczyk uczestniczyli w zajęciach “Zabawy z rymem i rytmem”, poprowadzonych przez panią Annę Hiller i panią Annę Dąbrowską.  Lekcja odbyła się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie. 

Podczas spotkania została przybliżona sylwetka poety Juliana Tuwima i jego rodziny. Uczniowie przypomnieli sobie wiersze Juliana Tuwima, a także poznali piosenki których jest autorem. Na podsumowanie lekcji bibliotecznej otrzymali zadanie prezentacji konkretnego wiersza wraz z aranżacją występu. Uczniowie byli bardzo kreatywni podczas realizacji powierzonej im pracy, cały czas towarzyszył im dobry humor i świetna zabawa.

Warsztaty literacko-plastyczne z tworzenia ilustracji do wierszy Juliana Tuwima były niezwykle konstruktywne.