BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Zagłosuj na zadanie 525

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie jest placówką, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Nie tylko uczniowie chętnie korzystają z dobrze zagospodarowanego terenu, którym dysponuje szkoła. Jednak problemem, z którym borykamy się na co dzień jest zalewanie terenu bieżni oraz boiska. Deszcz spływający na bieżnię powoduje jej nieodwracalne uszkodzenia. Aby zatrzymać ten destrukcyjny proces, należy jak najszybciej przeprowadzić prace związane z odwodnieniem terenu. Kolejny aspekt podnoszący jakość użytkowania terenu to wybrukowanie fragmentu placu – od wyjścia ze szkoły od strony sali gimnastycznej do wejścia na duże boisko. Komfort zwiększy także ustawienie ławek, na których będą mogli odpoczywać zawodnicy lub siedzieć kibicujący. Plac szkolny jest miejscem otwartym dla społeczności lokalnej od poniedziałku do niedzieli. Można na nim korzystać z trzech boisk, dwóch placów zabaw, odpoczywać w zielonej sali dydaktycznej. Dalsze inwestycje w teren szkolny zwiększą jego popularność i podniosą jakość.