BIP epuap Częstochowa 42-202 ul. gen. Władysława Sikorskiego 56

Zajęcia edukacyjne z “Akademią Pana Kleksa” w Bibliotece Pedagogicznej w Częstochowie

“Akademia Pana Kleksa” to lektura lubiana i chętnie czytana przez uczniów. Dlatego uczniowie klasy IVa i IVc na zakończenie pracy z tekstem na lekcjach języka polskiego 13 listopada brali udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie pt. “Dzień guzika z Panem Kleksem”. Celem zajęć było usystematyzowanie wiedzy na temat lektury jaką niedawno omawiali w szkole. 

Uczestnicy rozpoczęli spotkanie od przywitania, wysłuchali filmowej piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Dzieci rozmawiały o tym, które z przygód Adasia Niezgódki, najbardziej im się podobały, co polubiły w Panu Kleksie. Towarzyszyły im ogromne emocje podczas opowiadania 

W nawiązaniu do dnia guzika, który jest obchodzony 12 grudnia, uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się wiele na jego temat, poznali ciekawą historię z nim związaną. Już na początku III w.p.n.e. używano guzików jednak służyły one jako ozdoba stroju, wykorzystywano je jako biżuterię. Początkowo wykonywane były z muszelek. 

Na uczniów czekało również wiele konkursów: interaktywny quiz z wiedzy o Panu Kleksie, zabawa “Prawda czy fałsz”, wykreślanka, ćwiczenia na spostrzegawczość “Znajdź pary guzików”. Ponadto odbyły się zawody w  nawlekaniu guzika na nitkę, które wywołały wiele pozytywnych emocji i uśmiechów. Zwycięski zespół został nagrodzony zakładkami do książek. Zajęcia były równie zaskakujące i ciekawe jak Akademia Pana Kleksa

Na zakończenie wszyscy otrzymali upominek od prowadzących.

Dziękujemy za przygotowanie zajęć pani Annie Hiller oraz Annie Dąbrowskiej.

Do zobaczenia w bibliotece:)